Českomoravský pohár- Memoriál gen. Pattona v Plzni byl něčím mimořádným. Pro všechny jistě tím, že ceny předával Pattonův vnuk od kterého jsme ze dozvěděli že pan generál na OH obsadil páté místo v moderním pětiboji . To neznali ani největší místní znalci .
Pro nás byl závod důležitý ve třech směrech. Kuba štolba a Adam Lukeš se vrátili do seriálu po dlouhé době.
Kuba mezitím postoupil do starší kategorie a na dvojnásobných tratích 100 plavání a 1km běhu potvrdil že patří k celostátní špičce. V běhu parádně docvakl dva soupeře a obsadil osmé místo.
Adam přemohl úvodní nechuť závodit a nechal se zlákat úlisnou nabídkou nezdravé stravy po závodě. Ne že bych na to byl nějak pyšný, ale zkuste třeba nalákat děti na nedělní výlet vařenou brokolicí...
Matěj Lukeš měl svůj den. Dorazil na běhu špičku závodu, odrazil nápor dotírajících běžců a doběhl pro ZLATO před Tomanem z Dukly. Tím završil skoro roční cestu lemovanou prohrami které měly velkou cenu.
Podat dobrý výkon a unést případnou porážku je to, co dělá z machýrka borce. Mimochodem Míša Frkalová , naše "zlaté brtnické pendolino" to předvedla v poslední době dvakrát když s námi jela jako nováček na ČMP .Nejen že se z umístění ve třetí desítce nesložila ale získala zkušenosti a na závody se doslova tetelí.