Vážení přátelé senohrabské bílé stopy, v neděli 27. listopadu, letos už po 66. jako každoročně poslední listopadovou neděli na Vávrově palouku Podzimním během lyžařů - memoriálem Ály Syrovatského (ne)oficiálně zahájíme lyžařskou sezonu 2022/23.

 

Přihlášky do závodu byly otevřeny od úterý 1. 11. do středy 23.11. Poté budou už jen zbylá startovní čísla v den závodu na Vávráku za vyšší startovné.

 

Přihlášky PBL 2022 - už pouze na místě v den závodu.

 

Startovka PBL 2022

 

Pozorně si přečtěte Propozice

 

Vážení Přátelé, ve středu o půlnoci byly uzavřeny on-line přihlášky, ale v neděli  na Vávráku půjde přihlásit samozřejmě taky.

Moc děkujeme Všem, kteří se už přihlásili (úctyhodných 382 závodnic a závodníků). Pomalu finišujeme s přípravami, např.dneska se kompletovaly ceny pro žákovské ktg. a současně jsme na Vávráku v rámci tréninku rovnali terén důkladně přeoraný divočáky. V sobotu proběhne finální úprava se značením a přípravou zázemí. Vzhledem k počasí za poslední měsíc jsou všechny tratě poměrně mokré-mazlavé-bahnité, kdo vyběhne s hladkýma podrážkama, bude se moci jít leda klouzat! Např. min. víkend jsme se zde už klouzali na lyžích...Naproti tomu nás letos (zatím) netrápily lesnické práce neb většina kůrovcem zasažených lesů na tratích závodu už byla vytěžena...Za to se činili již výše zmínění divočáci a nejvíce přímo na Vávráku... Každopádně všechny tratě jsou beze změn. 

Mapa hlavních tratí 4+8km mj. zde: https://en.mapy.cz/…=15

Dále upozornujeme že parkování v prostoru Vávráku je vyloučené, jediné ofic. parkoviště je v Senohrabech na nádraží (cca 15min.chůze). Doporučujeme nechat auta doma a do Senošek si udělat nedění výlet vlakem.


Na zahřátí a k opečení buřtů bude v neděli tradiční táborový oheň a stánek s občerstvením. Se stánkem dále nebudou chybět ani naši tradiční partneři: LBS-Sport (vybavení pro běžecké lyžování, běh apod.), Eleven (sport.oblečení) a možná ještě někdo další...

 

 

Těšíme se na viděnou v neděli na Vávráku!