Běh Hvězdonice - Ondřejov 13.7.2024 - výsledky 26.ročníku

Všem závodníkům, kteří v sobotním téměř ideálním běžeckém počasí dorazili na Meridu, díky za účast a blahopřejeme k pěkným výkonům.

Letos zdárně dokončilo 26.ročník běhu Hvězdonice-Ondřejov 89 závodníků.

Velký Dík též patří Všem kamarádům-pořadatelům.

 

Výsledky závodu:   ZDE

Fotogalerie:   ZDE

Hvězdonice - Ondřejov 13.7.2024

Vážení sportovní přátelé, s letním slunovratem se opět začíná nezadržitelně blížit nová lyž. sezona, běh do kopců je pro všechny lyžaře ideální trénink! Tímto v sobotu 13.7. zveme na 26. ročník běhu do vrchu Hvězdonice-Ondřejov.

 

Přihlášky předem zde.

 

Všechny potřebné informace najdete v PROPOZICÍCH  Těšíme se na viděnou na startu! 

Plakát ke stažení zde.

 

Závod je jako vždy součástí Poháru v bězích do Kopců v Praze a okolí...   a Poháru Běžec Podblanicka...


 

Bohužel přišla smutná zpráva, jeden ze spoluzakladatelů závodu a dobrá duše všech našich Kopců, tramp, muzikant, horal...Jarda Macák v neděli 17.6. nečekaně opustil náš svět vezdejší. Jarda Macák je osobnost z řady nenahraditelných a nezapomenutelných...Poslední rozloučení s Jardou proběhne ve čtvrtek 27.6. v 10.15h v obřadní síni krematoria Praha-Motol.

 

 

Výsledky Kyfova Jarního běhu pod můstkem Senohraby-Hrušov 2024

 

Díky Všem účastníkům za pěknej podvečer v Hrušově, počasí chladné, ale výkony a celková pohoda zahřáli. Úplně úžasná je pak částka z vybraného dobrovolného startovného, na konto "Laskavé domácí péče Ruah"  se vybralo úctyhodných 12 612 Kč. Díky moc!

 

61 roč. Jarního běhu, jenž je od letoška věnován Kyfovi Kohoutovi se celkově zúčastnilo 104 závodnic a závodníků v 15 z 16 vypsaných ktg.

Vítěz ktg. mužů na 4.7km Jonáš Kopecký (Sokol Senohraby) navíc vytvořil nový t.r. 17:12min. (dosud Tomáš Mach  17:51min. v r. 2021).

 

Speciální Dík pak patří Všem pořadatelům, Kyfovi a zakladatelům závodu Jitce + Álovi Syrovatským a dalším. 

Fotky od Miloše Kirchmana  ZDE .

 

Náš další závod je 13.7. běh do vrchu Hvězdonice-Ondřejov. Těšíme se na viděnou!

 

Výsledky běhu.

KYFŮV Jarní běh 18.4.2024

Vážení sportovní Přátelé,

ve čtvrtek 18.4. na louce pod bývalým lyžařským můstkem Hrušov pořádáme 61.ročník KYFOVA Jarního běhu. Závod je opět součástí Poháru Ladova kraje.

Pozorně si přeštěte PROPOZICE, mrkněte na PLAKÁT a pokud možno, využijte prosím PŘIHLÁŠKY PŘEDEM.

 

Tabulka přihlášených                         Mapky tratí

 

Zatím přejeme pěkné jaro a těšíme se na viděnou na startu!

 

 

Vážení přátelé, těší nás, že se poměrně slušně plní startovka, zajisté je na co se těšit! Jak se na správný jarní lyž. přespolák sluší a patří, mj. na pěkný počasí! Tímto upozornujeme na trat 1.8km (ml.žactvo roč. 2011-12), kde se přebíhá-brodí potok, takže koho se týká, nezapomente si sebou vzít boty na přezutí. Dále se kromě nezapomenutelných sport. zážitků můžete těšit na pojízdnou kavárnu, kde bude na zahřátí dobrá káva, horká čokoláda apod. Tratě jsou (zatím) stejný jako vždy, značit budeme ve středu navečer v rámci tréninku. Ač jsme se snažili ručně rovnat, na samotné louce pod skokánkem to bude trochu "drncat" neb kanci se zde na poslední rok opravdu činili...

Těšíme se na viděnou!

 

 

"Senohrabská 15" - 17.2.2024 - ZRUŠENO !!!

Vážení Přátelé, sníh nám bohužel na Vávráku ani na Ondřejovské hvězdárně na víkend nenapadne, takže je jasný, že Senohrabská 15 se nekoná.

 

Nejbližší možnost lyžování je sjezdovka Šibeniční vrch v Mnichovicích, zde technický sníh stále dobře drží! Více nfo. zde: https://www.sibenicnivrch.cz/ski-arena

Šibeničák i nás Seno lyžaře-běžce drží "nad vodou" respektive na sněhu neb zde Díky velkému pochopení provozovatelů areálu velice solidně trénujeme i na běžkách. Tímto Díky moc na Šibeničák!

 

                                                  Šibeničák 13 2 24

 

 

Vážení Přátelé Seno (občas) bílé stopy, v případě, že napadne alespoň 10cm sněhu, v sobotu 17.2. se uskuteční 69. ročník Senohrabské 15.

O případném přesunu akce na Ondřejovskou hvězdárnu či nekonání bude jasno ve čtvrtek 15.2. 

Pevně věříme, že se k nám zima ještě vrátí a potkáme se na lyžích na Vávráku či v Ondřejově na hvězdárně.

 

 

Seno. lyžníci

 

 

 

 

Propozice

 

Plakát

 

 

 

 

Poslední Senohrabská 15 se uskutečnila 16.2. 2019 v Ondřejově na  hvězdárně... https://www.rajce.idnes.cz/…jov