TJ Sokol Senohraby - oddíl běžeckého lyžování

TJ Sokol Senohraby je sportovní oddíl zaměřený na běžecké lyžování, atletiku a triatlon. Byl založen v roce 1955.

Činnost oddílu je zaměřena zejména na: pravidelnou sportovní činnost s dětmi a mládeží, pořádání sportovních akcí a zimní úpravu běžeckých stop.

 

Děti a mládež

Cílem oddílu je vychovávat mladé lyžaře, atlety, triatlonisty a všestranné sportovce. V oddíle funguje několik tréninkových skupin dětí rozdělených podle věku a zaměření. Probíhají pravidelné tréninky (1 až 3 krát týdně podle věku a období). Účastníme se různých lyžařských, atletických a triatlonových závodů. Pořádáme letní i zimní soustředění.

Hlavní náplní tréninků jsou atletika, běžecké lyžování, plavání, gymnastika, hry a další sporty. Oddíl vlastní chatu na Vávrově palouku v Senohrabech, což je vynikající útočiště pro letní i zimní tréninky. Dále trénujeme na hřišti Radost ve Velkých Popovicích, na atletickém stadionu v Říčanech, v tělocvične pak jak v Senohrabech tak i ve Velkých Popovicích. K dispozici máme skůtr pro úpravu běžeckých stop. Dále máme možnost využívat plavecký bazén v hotelu SEN v Senohrabech.

Pohyb patří k základním projevům života. Dostatečná pohybová aktivita je významná pro rozvoj fyzické, ale i psychické stránky dítěte. Kladný vztah k pohybové aktivitě a vytvoření dobrého základu pro širokou škálu sportovních disciplín je hlavním posláním oddílu.

Jaké jsou cíle při výchově všestranných sportovců?

  1. Rozvoj pohybových dovedností, zvýšení obratnosti, rychlosti, kondice, psychomotoriky
  2. Rozvoj pohybových schopností (rychlost, síla odrazu a odhodu, vytrvalost, koordinace a pohyblivost)
  3. Osvojení správných pohybových návyků (kultivování dětského pohybu, které zahrnuje správné držení těla, koordinaci pohybu, aktivnost, rytmičnost a plynulost pohybu a uvědomělé vedení pohybu včetně sebekontroly)
  4. Umožnit spontánní pohyb
  5. Hravou a zábavnou formou poskytovat přípravu pro všestranný a harmonický rozvoj dítěte respektující jeho fyzické a psychické schopnosti
  6. Vychovávat děti v duchu fair play, solidarity, ohleduplnosti a slušného chování
  7. Organizovat oddílové soutěže a účastnit se oblastních soutěží, neboť závodění, překonání překážek, pohyb a radost z vítězství pomáhá dětem i po psychické stránce
  8. Přivést ke sportu co nejvíce dětí, pro které bude sport radost a samozřejmá součást života, kterou si uchovají po celý život.

 

Máte-li zájem přihlásit Vaše dítě do našeho oddílu, čtěte více v sekci Členství. Máte-li zájem stát se naším trenérem, či nás podpořit jinak, kontaktujte nás prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Sportovní akce

V zimní sezéně pořádáme závody v běhu na lyžích jako Senohrabská 15, sprinty, skicross.

V létní sezóně pak běžecké závody jako Jarní běh u Kanálu v Senohrabech,Triatlon Senohraby, Bonavita běh v Popovicích, Podzimní běh lyžařů v Senohrabech a  běh do vrchu Hvězdonice-Ondřejov.

 

Úprava běžeckých stop

Ve spolupráci s Ladovým krajem pravidelně upravujeme běžecké stopy v okolí Senohrab. Začátek tras je na Vávrově palouku.