Letošní čtvrtý ročník Bonavita-běhu pro zdraví  se může pyšnit mnoha NEJ. Za prvé se sportovní úrověň opět zvedla a předvedené výkony  musely potěšit  jak účastníky tak diváky. Za druhé byla největší ZIMA a nejvíce PRŠELO. Běžcům to nevadilo leč rodiče se klepali pěkně...:)    Za čtvrté se závod podařilo uspořádat ve svižném TEMPU.

 

Každý si nese příběh letošního Bonaviťáku v sobě. Tady je ten můj:

úžasní Forest Gumpové -  děti co mají běhání v krvi: třeba Míša Frkalová, Jan Lodr, Johanka Machovcová, Franta Šuráň, Sebik Šafka se ségrou, David Hradil,  Matěj Plášil - patnáctiiletý senohrabák nejdříve běžel sám dorostence a pak zatápěl dospělým chlapům. Naštestí jsem mu neviděl ani záda jinak by mne zkazil celý závod.  Letos byl třetí, napřesrok  horký favorit na zlato.

Dospělých bylo jen pár ALE, na startu se sešli ČTYŘI oddíloví trenéři:   Katka, Irena, a Tom, Zuzka a dokonce  DVA radní - Matějka a Lukeš.    Tom Matějka si dokonce doběhl  pro zlato. Jsem rád že jsme dokázali že o sportu nejen  učíme ale i  umíme  zatnout zuby a  zabrat.   A to ještě vítěz  tří minulých ročníků Obik  se cestou na start seznámil va vlaku  s jakousi vílou a byl odlákán  do hospice v Čerčanech na promítání filmu....!

Závod opět podpořila cereáliemi Bonavita,   banány  a vynikajícími mandarinkami   tradiční sponzor ze Senohrab,  který nikdy nechce být jmenován, Etka Lojovice zdarma vytiskla čísla, a Ladův kraj zdarma zapůjčil  spoustu vybavení. 

Poděkování patří všem pořadatelům  které se pokusím vyjmenovat všechny : Tom Matějka, Honza Lukavec, Pavel Vlasaný, Katka Frkalová, Irena Šašková, Katka Schejbalová, Eva Hradilová,  Helena Lukešová, super deváťačky co pomáhaly co se dalo.
Závodem tradičně provázel Johnny Vlaštovka a na závěr  s i zaběhl. Krásný příklad toho jak jsme si to vysnili a jak to proběhlo.

Zvláštní dík zaslouží Radek Skořepa ze Senohrab, který zajistil  a dovezl vybavení Sose z Vávrova palouku tam i zpět.

Můj osobní dík celému vyprošťovacímu týmu, Honzo , Laštůvci, Tome a další .....

http://skisenohraby.rajce.idnes.cz/Bonavita_2014

Za rok na viděnou.

PS.  NAŠEL SE: deštník a tepláky!!

ToM