TRIATLON SENOHRABY 1.6.2014

Středočeský dětský pohár v triatlonu se poprvé v historii konal v Senohrabech, v EuroAgentur Hotelovém resortu SEN. Provázelo ho krásné slunečné počasí, skvěle připravená trať, neobvyklé zámecké prostředí resortu SEN a cca 30 pořadatelů a kamarádů ze Sokola Senohraby (lyžaři, fotbalisti, florbalisti...ze Senohrab, atleti z Velkých Popovic...), podpora Ladova kraje a partnerů Lyžařského oddílu. Pamětníci jistě vzpomenou slavnou éru mirošovických triatlonů a dokonce Mistrovství republiky v duatlonu , které probíhalo pod taktovkou Milana Libry nedaleko od Snu, ale je to už pěkná řádka let.

Tentokrát se plavalo ve vnitřním hotelovém bazénu, ze kterého se vybíhalo do depa v anglické zahradě. Kolo poté zavedlo závodníky na fyzicky velmi náročnou, ale bezpečnou a přehlednou trať na louku pod Ježovem. Běh kolem areálu končil přímo uprostřed hotelové zahrady u zahradní restaurace Swiss house, která poskytla zázemí organizátorům a celému závodu. Plavání v kratším hotelovém bazénu limitovala i velikost jednotlivých kategorií a tak se kapacita závodu téměř zcela naplnila - hlavně u silných ročníků mladšího žactva (2005,04,03).

 

Triatlon byl ozdoben parádními výkony od nejstarší kategorie, které dominovali "profíci" Ondrášková a Nejedlý, až po kategorie závěrečného mini duatlonu pro příchozí nejmenší děti (ročníky 2007 a mladší).
Na trati se kromě specialistů triatlonistů představili také téměř všichni naši trénovaní borci z lyžařsko-atletického oddílu SOSE, kteří jsou ošlehaní spoustou závodů z různých sportů (běžky na ZODM .., moderní pětiboj, plavecko-běžecký pohár škol, různé běžecké závody,.....) ale i děti, které si šly vyzkoušet podobné závody jako triatlon vůbec poprvé.
Velice zajímavý byl pohled do chodu závodu. Po měsíční přípravě závodu a prezentaci 84 dětí, zajišťovalo rozběhy v kategoriích po max. 15ti závodnících cca třicet rozhodčích po trati. Prvním oříškem bylo uhlídat na krátkém bazénu, aby všichni uplavali řádný počet bazénů. Poté bylo třeba zvládnout přechod z plavání na kolo dle předpisů, které nám pomáhal kontrolovat i rozhodčí z triatlonového svazu p. Jelínek , pohlídat cyklisty na cyklistické části, opět zvládnout přechod, tentokrát kolo-běh a správně spočítat dětem počet kol při běžecké části. Smekáme před sehraností jednotlivých skupin rozhodčích a jejich profi přístupem. Závod se také díky tomu odehrál bez protestů a i bez úrazu.
Rádi bychom vyzdvihli jednotlivě práci všech, co přiložili ruku k dílu, ale to by byl z tohoto článku román na pokračování.
Za všechny vybereme Dana Horada z Mirošovic, kterého jsme v den závodu poprosili, aby nám udělal "pár" fotek. Ten poté předvedl zcela jistě nejhodnotnější sportovní výkon ze všech. Celý den fotografoval a dle 434 fotek se nacházel současně i na několika místech najednou. Jen tak si lze vysvětlit, že všem kategoriím stihl vyfotit všechny disciplíny. A nebo je to prostě čaroděj...!
Výsledky byly na webu triatlonové asociace poskytovány takřka on-line svazovým týmem časoměřičů, kteří na našem závodu testovali novou aplikaci do chytrých telefonů .
Vše o průběhu závodu, výsledky jednotlivých kategorií a neuvěřitelnou fotogalerii, díky které si všichni mohou udělat představu o průběhu triatlonu najdete na webu lyžařského oddílu TJ Sokol Senohraby

Tomáš Lukeš, Petr Štolba, Karel Kumsta