KDY?

Od pondělka začínáme ve skoro stejných časech, tak jak jste požadovali : 

PO 17.15-18.30   /O 15min později a mírně prodlouženo/

ST  dvě skupiny plavání , první od 17ti druhá od 18h.

Plavání bude rozděleno do skupin dle zdatnosti a bezpečnostních pravidel.

KDE?

Obvykle, PO Hřiště / výjimečně Vávrák/.  ST bazen ve SNU

 KDO?

Postupně jsem obvolal loňské členy a  VŠICHNI do jednoho potvrdili zájem.  Provést děti až k prahu dospělosti   připravené na to si vybrat kam se vydají, bez toho aby byli odrbáni at už fyzicky či  /častěji/ psychicky je a bude naše PRIORITA.. 

 

Multisport team 2015 tvoří: Plášil, Lukeš, Víšek, Kohout, Kohout Růžička, Růžička, Šrámek, Kukla, Štolba Lukeš, Štolba, Skořepa, Wdowka, Kumstová, Unruhová, Žižková, Foxová, Kuklová, Kotišová, Frkalová, Štastná,  Nováková, Chlaňová, Šrámek, Šrámková , Šimíčková + Louňovický 3lístek

Dále mám čekací list více než dvou desítek žadatelů o členství, ale nemůžu je uspokojit  bez toho, abych jim zajistil bezpečnost a řádnou péči. Pardon. Zatím preferujeme sourozence již sportujících dětí, lokální borce a již pokročilejší děti.

 K tomu se nám nashromáždil multisporťácký dorost: Šíma Lukeš, Viki Novák, Růžička + Růžičková, Chlaňová, Štastný.   Pro tyto sourozence již sportujících dětí bude vytvořena skupinka  s dohledem. Důvodem je neúprosná  logistika.  Za povšimnutí stojí, že pět rodin zde bude mít min 3 děti. Tomu je třeba utvořit podmínky.

 

PŘÍSPĚVKY:

Budou určeny začátkem září, zatím neplaťte.

 

JAK?

Zásadní otázka.  Pořád stejně, klidně a jakoby s přitaženou uzdou. Jen mírně přidáváme pondělní čtvrthodinku a rozšiřujeme spektrum činností. Už nynější Kemp mnohé napověděl. Některé vlastnosti se dají rozvíjet různými cestami. Je koneckonců jedno, použijeme-li  pro rozvoj např. rovnováhy metodiku Atletika pro děti,  metodiku běžkařskou či vícebojařskou.  Cvičení na slick-line ukázalo, že se stále máme čemu učit.

PROČ?

Není kam spěchat,  brzká specializace je poukázkou na potíže za pár let. Máte-li zájem vypěstovat si z děcka mistra světa do tří let, dejte ho do jiného oddílu.

Dále postupujeme v dlouhodobém  plánu inspirovaném systémem LTAD Istvana Balayie z USA,  který dokonale popsal   metodu péče o mládež tak,  aby  po dozrání mohla přejít k výkonostnímu sportu, někdo dokonce k vrcholovému, ale aby většině z nich zůstal sport jako základní prvek jejich zdravého životního stylu a tím jim zůstal co nejdéle.

LTAD nepřináší nic průlomového nebo objevného,   jeho hodnota spočívá v důrazu na systematickou a trpělivou práci, znalosti kdy kterou vlastnost organizmu trénovat, i přijetím faktu, že v pubertě  mají děti dost starostí samy se sebou. Může to být bráno  jako  návrat k sokolství. /Osobně vnímám Balayie  jako typ Komenského. Hodnota obou tkví hlavně v tom, že svým způsobem ignorují dobové proudy a  přenášejí staré způsoby přes rozbouřené vody do dob nových. Komenský ignoroval karteziánský obrat, Balayi ignoruje nevývratnou víru v to,  že  každé dítě je předurčeno k zisku olympijské medaile  a v tom je jeho hodnota./

Bude pokračovat spolupráce s oddílem moderního pětiboje FS Praha . Právě všestranné pětibojařské prostředky se stále častěji objevují už během letního kempu a bude tomu tak i nadále. Za prvé proto,že moderní pětiboj je snad nejvšestranější sportovní aktivita, za druhé proto, že svaz má skvěle propracovaný systém soutěží,  metodiky i péče o mládež, za třetí je to zdroj podpory.

Od elitních borců  /Lukeš, Štolba, Kumstová, Frkalová  a další/ budeme potřebovat, aby zabrali v ČMP  a vybojovali pro oddíl finance na příští rok. Ostatní akce budeme plánovat jen mírně a spíše se budeme připravovat na super zimu. Dva roky už pořádně nesněžilo a tak to by v tom byl čert, aby letos nebyl na Vávráku metr sněhu.

Dalším inspiračním zdrojem je "Nordic natural training" kladoucí důraz na  " skutečné" prostředky a sepjetí s přírodou. V praxi tak upřednostňujeme  pobyt venku před indoorovýmí aktivitami, skutečnou  "práci"  před náhražkami / např. běžky lepší posilovny/ atd.   Chceme, aby děti nebyly nemocné s každým ochlazením  a mohly projít celou sezonou s minimem absencí.

Třetím inspiračním zdrojem je práce  Jana Nováka, legendárního trenéra z Božího Daru.  Bývá označován jako autor české cesty  výchovy mládeže. O něm a jeho metodách bude samostatný článek.