Ve dnech 23.-29.7. jsme absolovali 12. ročník letního soustředění, po páté za sebou jsme opět nezapomenutelný týden prožili v Českém ráji na samém úpatí magického Kozákova.
Tématem letošního soustředění byla Jizerská 50. Na úvod proběhla Mázova přednáška z historie slavného závodu i s věhlasnými hosty: 3x vítězem Jiz50 Stanislavem Řezáčem a vítězem z r. 1993 Ondřejem Valentou. Dnes už legendární postavu světového běžeckého lyžování Stanislava Řezáče nemusíme blíže představovat, Ondřej Valenta v r.1993 zvítězil na Jiz50 a v r.1994 pak reprezentoval ČR na ZOH v Lillehameru, kde mj. právě absoloval královský 50km závod.
Pak už proběhlo tradiční rozdělení do soutěžních družstev a celotýdenní zdolávání trasy slavného závodu ve formě nejrůznějších soutěží a her. Mezitím jsme samo trénovali, na kánoích sjížděli Jizeru z Malé Skály do Dolánek jako každoročně, nechyběla Honzova noční bojovka, Elišky+Kyfova+Kačky vědomostně-běžecká soutěž družstev atd. Letos jsme v jednotlivých tréninkových družstvech zařadili o něco více cyklo výjezdů, včetně cca 35km MTBO jež skvěle připravil Máza s Ivčou. Celý týden vyvrcholil kulturním vystoupením "Kozákov dance", všechna družstva (včetně družstva trenérů v ploutvích) opět předvedla ohromnou nápaditost a skvělé imrovizační schopnosti! Vzhledem k večernímu čtvrtečnímu dešti letos pouze nevyšlo přespávání pod širákem na vrcholu Kozákova. To doufejme vyjde opět za rok, ovšem už za měsíc na Vávráku zahájíme podzimní sezonu. Všichni si můžeme opět poblahopřát za krásný týden pod Kozákovem, letos nás bylo 62, z toho 51 svěřenců + 11 vedoucích a trenérů. Bohatá fotodokumentace je ve fotogalerii.
 
Kromně radostného Kozákova jsou letošní prázdniny bohužel současně velice smutné, v pátek 23.7. tento svět opustil náš závodník-trenér-bezvadný kamarád Kryštof Kohout.
Stalo se tak po 10ti měsíčním statečném zápase Kyfa a všech jeho blízkých a věrných...Kyf navždy!
Za Kyfem