Podzimní sezona v plném proudu, Podzimní běh lyžařů mem. Ály Syrovatského se blíží - 67, roč. se uskuteční jako vždy poslední listopadovou neděli - letos 26.11.

Podzimní sezonu jsme na Vávráku zahájili pravidelnými tréninky ve středu 6 září, od října jsme přidali úterní a čtvrteční tréninky na kolcích (mnozí jedinci či rodiny již začali mnohem dříve).

Dále jsme se doposud zúčastnili věhlasných závodů v okolí i dále... vše začalo v sobotu 9.9. Hrusickým Dobroběhem, jakožto zahajovacím závodem dalšího ročníku Poháru Ladova kr. (v Hrusicích teda bohužel až na čestnou vyjímku Míry Kočovského téměř bez Seno. účasti).

V neděli 17.9.jsme se už ve větším počtu zúčastnili BBF - Benešovské 10 s následujícími výsledky -
1x 1. místo štafeta - Blondáci(Vojta Růžička, Šimon Fabián, bratři Vobecký).
4x 2. místo - Eliška Kupčová, Lenka Kunstová, Standa Záhorec, štafeta Bínáci(Jirka, Miky, Šimon, Viky).
3x 4. místo - desetičlené družstvo dospělích(Kyf team) na hlavní 10km trati v soutěži měst, běželi jsme s Kyfem a za Kyfa. V individ.ktg.pak Alča a Honza.

V sobotu se v Čerčanech uskutečnil 1. roč. běhu pro Hospic Dobrého Pastýře, z našeho oddílu se zúčastnila (a na 2. místě na členité 8 km trati doběhla) dobrá pastýřka M.Doupovcová

V neděli 24.9. následoval 127. roč. slavných Běchovic i z účastí našich mladých rychlých holek...L.Svobodová, E.Skořepová, holky Roučkovy. Holkám šli příkladem trenéři H.Štastný + A.Skořepová, dále Katka + Jarda Roučkovi a Venca Kovařík.

6 - 7.10. pořádal ČESYK Čerčany Maha cup. Tento podnik je mezi ostatní "tuctové" cyklo. a běžecké závody nezařaditelný. Charakter Maha cup je dán především bláznovstvým (v nejlepším slova smyslu) dvou úhlavních pořadatelů Marka Tupého a Michala Šedivého, možná známějších pod přezdívkami Mahagoni a Majkl. Jen považte... Maha cup začal pátečním podvečerním běžeckým prologem - Chlum Vertical (cca 1.300m s převýšením 200m), zkrátka výběh nejpřímnější - nejstrmější stěnou Čerčanského Chlumu, z našeho oddílu se zúčastnili M.Doupovcová, H.Fabián a Obik. Pokračovalo se v sobotu dopoledne cyklo.částí - 38km MTB s převýšením 1400m, na 19km okruhu je mnoho pasáží jež je horkotěžko překonatelných i bez kola tzv.po čtyřech... celé 2 okruhy moc lidí fakt nezvládne, letos se to z našeho oddílu povedlo Petrovi "Klistrovi" Doupovcovi. Celý 2 denní podnik je každoročně zakončen (pod)večerním během na 19km km - běží se po cyklo trase nebo je možné absolovat "jen" 5km trat. I samotná 5km trat zde však vydá za deset! Na pětce na 2. místě letos dokončila M.Doupovcová. MAHA cup je Zkros se vším co k tomu patří, samo. je, že všechny tratě Maha cup jsou vzorně vysekaný i vyhrabaný... v Čerčanech mají Mahagoniho s Majklem, v Seno. jsme měli Álu a máme Míru.

Jeden z vrcholů podzimní sezony přišel v sobotu 14.10. již tradiční účastí Seno lyžařů na Třebonském maratonu - půlmaratonu - čvrtmaratonu...letos si zde velkou maratonskou premiéru odběhla Alča Skořepová, Velká gratulace! Alču na "půlce" doprovodila věrná partačka Lenka Kunstová, Verča, Míla Svoboda (předloni na stejném místě běžel maraton) a Venca Kovařík.Na "čvrtce" pak letos v Třeboni běželi L.Svobodová, E.Skořepová, JulčaVeselá s tátou Honzou.

V neděli 15.10. se v rámci Poháru Ladova kr. konal 41 roč. populárního Lesního běhu Říčany, z našeho oddílu se zúčastnili Ondra Růžička - 1. místo v ktg.st.žáků, Vojta Růžička - 2. místo v ktg.dorostu, Míra Kočovský - 3. místo v ktg. 50 - 59let.Dále Jaroslav Balcar a Obik. Škoda jen, že se Říčanský běh termínově kryl se sportovně - společensko - charitativní akcí "Zvíře v tísni" na Vávráku, jež si bezesporu zaslouží hojnou účast.

V dalším průběhu podzimu nás čeká především Podzimní soustředění v Jiz.horách (26 - 29.10.) se zaměřením na trénink na kolečkových lyžích a příprava Podzimního běhu lyžařů. Celou(letos obzvláště zarostlou) 4 + 8km trat už vlastnoručně prosekal velitel tratí Míra Kočovský. Míro Díky!

Termíny listopadových brigád : 5.11., 11.11., 25.11. Pozor, změna programu brigád vyhrazena dle aktuál.vývoje počasí, honů apod...

Tímto se těšíme na viděnou na Vávráku nejpozději v neděli 26.11.2023. Propozice s odkazem na přihlášky a další info zde očekávajte co nevidět.