Do sobotního závodu ve Zruči n/S jsme po 2 kolech (19.4.Senohraby, 1.5. Benešov) nastupovali v pozici vedoucího družstva soutěže Junior cup Běžec Podblanicka 2018 (viz. příloha) a též do Zruče n/S se vypravila velice početná a silná sestava našeho oddílu ve věkovém rozpětí 3-83 let... Do malebného posázavského městečka zhruba 50km proti proudu Sázavy od Seno. přístavu pod Hláskou se tak různými způsoby "doplavilo" (autem a vlakem) 22 závodníků a závodnic v žák. ktg. , 7 závodníků a závodnic v dospělích ktg. a 14 dalších členů doprovodu (trenéři+rodiče).

Start závodu obstarali nejmenší děti roč. 2015 a ml. a hned zde 1. a 2. místo osadily Ema a Ela Zahrádkovy¨. Dále následoval roč. 2014-13 a zde v ktg. holek 2. místo A. Tlamichová, 7. L. Zahrádková a  14. D. Poslušná, v ktg. kluků 1. místo z Benešova obhájil M. Augustin a 3. doběhl V. Veselý. Ktg. 2012-11 se už započítává do poháru, v ktg. holek na parádním 3. místě E. Skořepová a 6. K. Poslušná, mezi klukama 7. A. Straka. V ktg. 2010-09 jsme měli mezi holkama velice silnou sestavu- 4. místo
K. Kosová, 6. B. Tlamichová, 7. A. Šimečková, 9. M. Možíšová a 12. K. Straková, mezi klukama po třetí ze 3 pohárových závodů zvítězil náš rychlonožka P. Štastný. V následné ktg. 2008-07 parádní 3. místo Z. Lichtenbergová a 6. B. Zelená, mezi klukama po parádním výkonu 5. V. Zahrádka. V ktg. 2006-05 skvělý výkon K. Šimečkové znamenal 2. místo, neméně skvělá L. Svobodová 4. místo a cenné body zde 6. místem spolehlivě pojistila L. Štastná. V nejstarší pohárové ktg. 2004-03 jsme mezi holkama žádnou závodnici neměli, ovšem mezi klukama v této ktg. skvěle zabojoval J. Kos a 6. místem nám přinesl řadu cenných bodů.

Ceny dětem předávala mistryně světa na 800m L. Formanová (jež měla v závodě zároveň též své svěřence). V závodě na 3.1 km se v ktg. žen na 7. místě umístila L. Kunstová, jež má jako p. učitelka tělocviku ve sport. třídách na ZŠ Dukelská v Benešově v každém závodu kromě Senohrabských svěřenců i řadů dalších svěřenců z Benešova a okolí. 

Do nejdelšího závodu dne na 8.4 km se na start postavilo a zdárně dokončilo 6 Seno.závodníků v pořadí M. Plášil, Obik, Máza, M. Kočovský, P. Kos. Samostatnou kapitolou pak byl start Ladislava Gamana (roč.1935), jenž obsadil 2. místo v ktg. nad 70 let a stal se suverénně nejstarším účastníkem závodu. L. Gaman má na svém kontě 87 ve statistikách evidovaných dokončených maratonů, celý život reprezentuje MK Havířov, ovšem ve Zruči n/S reprezentoval náš oddíl a v závodu tak doprovodil své pravnučky sestry Poslušný... Úžasný a Blahopřejeme!

Kompletní výsledky: www.zrucskymajovybeh.cz/vysledky-2018

Tímto Díky a Velká gratulace Všem našim závodníkům a členům doprovodu, další pohárový závod se uskuteční 10.6. na Konopišti. Opět zde věříme v početnou Seno.výpravu, neb boj o 1-3 místo mezi Senohrabama, Zručí n/S a Benešovem je velice těsný, každý bodík je důležitý a každý, kdo za naše družstvo nastoupí a umístí se ve své ktg. do 20 místa tak může rozhodnout!

Vaši trenéři